Борисов и Нинова като коалиция: тя цепи новото мнозинство, той „разкрива” легенди какво бил искал от Станишев, когато е била негов депутат
В 14 часа на 9 юли бяхме десетина души пред президентството на първия протест, организиран от Отровното трио, след като прокуратурата безпрецедентно нахлу в офиса на държавния глава. Станахме петдесетина към 15 часа. Там бяха сегашните депутати Николай Хаджигенов и Арман Бабикян с приятеля им проф. Минеков, двама души от 19 минути и още няколко ентусиасти. Понеже не видяхме издигналата за президент Радев Корнелия Нинова на мястото на събитието, а това беше супер нелогично – най-меко казано - я „юрнахме” да пристига – пазим си кореспонденцията по телефона. Вечерта, вече с подкрепата на близката до Демократична България организация Правосъдие за всеки хората на площада вече бяха хиляди. Сред тях и Нинова с част от парламентарната група на БСП. Бяха и сценаристите на Слави, чиято телевизия 7/8 предаваше нонстоп от мястото на събитието повече от 100 дни, а Нинова твърди, че е „факт”, че не са били. При това тези хора по онова време още нямаха регистрирана партия.
Това са истинските факти! Имаме и снимки от събитията! И ги прилагаме, освен, че си пазим телефонната комуникация, която доказва кой какъв е и защо такъв е.
Защо й е на Нинова днес хем да нарича „партии на протеста” партията на Слави, която в същия ден заяви, че подкрепя за правителство, партията на Мая Манолова, към която има силно негативно отношение и сама го е декларирала неведнъж, и Демократична България, хем не били протестирали, колкото БСП.
Хората с гласуването си показаха кого смятат за статукво, а кого за изразител на духа на протеста на 4 април. Това са фактите: БСП получи най-малко гласове в цялата си 75-годишна история на явяване на избори след Втората световна война (преди това десетилетия е нелегална), половината на изкараното на миналите избори. Самата Нинова дори не беше трета, като партията, а четвърта в 25-и софийски избирателен район, където винаги червените са били втори. Изпревари ги не само ИТН на Слави, а дори Демократична България, което е истинско чудо в работнически район.
Защо? Защото на 2 септември, с Великото народно въстание, БСП трябваше да напусне парламента и да блокира работата му. Щеше да има двоен на постигнатия сега резултат и всички щяха да я признаят за изразител на волята на протеста.
Фактите: Нинова остана в залата. За да гласува заедно с ГЕРБ безумието Държавна компания за бензиностанции – наливане на стотици милиони лева народна пара към знайно кой олигарх. За да гласува заедно с ГЕРБ незаконните и ненужни екостикери за 300 000 000 лв. на данъкоплатците за семейната печатница на червения депутат Петър Кънев и още обръчи от фирми, при това го направи броени дни преди разпускането на онзи злополучен парламент. Фирма, която произвежда също бюлетините и протоколите за изборите при ГЕРБ, както потвърди ЦИК. Това, ако не е коалиция де факто, здраве му кажи! По делата ви познаваме, не по думите, г-жо Нинова.
За кого работи започнатото от Нинова още в петък разцепване на новото мнозинство? За кого, освен за ГЕРБ?
Мая Манолова предложи Комисия по ревизията на правителството на ГЕРБ. Нинова поиска тя да бъде 10-годишна – защо 10, а не 12 – ГЕРБ управлява от 27 юли 2009 г. и не е ли ясно за всички, че за анкетна комисия в съкратен срок 10-годишна ревизия на практика значи никаква ревизия? Кого обслужва всъщност това? Доста нелеп повод Нинова да се „обиди” на останалите? Изобщо не говорим за юридическата страна на нещата – тя все пак се води юрист, понеже насред процедура тя се вклини да предлага промени на нещо договорено.
Борисов върна топката на Нинова, като ни в клин – ни в ръкав, предлагащ състав на нов кабинет, се пресети какво му бил казал навремето Станишев за
Нинова, която му е била редови депутат. Дали е вярно изобщо не коментираме, освен, че Станишев не е лидер на БСП вече 7 години, а на конгреса през септември за първи път от 2 десетилетия не попадна дори в Националния съвет, което отне няколко процента от резултата на БСП на изборите. Защо ли? Ами, защото това е председателят на Партията на европейските социалисти вече 10 години и е единственият българин, достигнал до такава висока международна позиция.
Нинова се възползва от подадената от Борисов топка, като написа, че се видяло кой бил срещу нея в БСП. Станишев от месеци не се е връщал от Брюксел, понеже оттам пускат само по неотложни дела – белгийски мерки са такива.
Не сме забравили как пред Борисовия придворен вестник 24 часа лично Нинова призна преди изборите, че ако е първа сила, може да обсъди влизане на ГЕРБ в правителството й. Беше казала същото, но пред Капитал, и преди изборите през 2017 г., които отново изгуби, но тогава заради една глупава реплика какво ни е отнела Демокрацията. Написаното остава. Архивите не горят. Казана дума – хвърлен камък...
По-важното: тя така и не разбра защо хората й биха такъв звучен шамар на изборите – лидерът приобщава, лидерът не цепи.